REINO chce przejąć spółkę zajmującą się obsługą techniczną nieruchomości

Giełdowa spółka ustaliła warunki akwizycji firmy z obszaru facility management. Tym samym REINO skokowo zwiększy skalę działalności w tym obszarze

Przejęcie spółki wyspecjalizowanej w FM (facility management) to kolejny duży krok w rozwoju Grupy REINO w tym segmencie rynku. Przypomnijmy, że REINO organicznie budowało do tej pory ten biznes pod marką YATRE, osiągając w 2023 r. niemal połowę przychodów z tej działalności. 

Firma, która ma zostać zakupiona, od ponad dwudziestu lat świadczy usługi zarządzania i administrowania nieruchomościami w całym kraju, zatrudniając 170-osobowy zespół doświadczonych pracowników i współpracowników. Usługi świadczone są w większości na podstawie wieloletnich kontraktów. Wartość rocznych przychodów spółki to ok. 50 mln zł. Dla porównania całkowite przychody wygenerowane przez Grupę REINO w 2023 roku wyniosły niecałe 28 mln zł.  

Obecnie prowadzone jest due diligence oraz szacowana finalna wycena spółki. Po pozytywnym zakończeniu tych procesów, będzie mogło dojść do finalizacji transakcji. W jej ramach dotychczasowi udziałowcy przejmowanego podmiotu obejmą akcje aportowe REINO Capital SA lub zostaną wykupieni za gotówkę.

Po sukcesie związanym ze zbudowaniem w Grupie własnej spółki FM, czyli YATRE, szukaliśmy podmiotu który mógłby zwiększyć skalę, dodać nowe kompetencje, poszerzyć zasięg terytorialny. Firma, którą chcemy kupić, doskonale wpisuje się w te parametry. Docelowo planujemy połączyć YATRE z przejętą spółką i stworzyć usługodawcę dla wielu segmentów rynku o zasięgu ogólnopolskim – mówi Radosław Świątkowski, prezes REINO Capital.

– Biznes FM jest w swojej naturze bardzo stabilny, bo ma charakter abonamentowy. Wzmocni to więc całą Grupę nie tylko pod kątem przychodów, ale też regularnych przepływów finansowych. To z kolei umożliwi nam łatwiejsze pozyskanie kapitału i dalszy dynamiczny rozwój wyjaśnia Radosław Świątkowski.