Umowa na zarządzanie przejętym przez Partners Group portfelem BUMY sfinalizowana

Zgodnie z podpisaną właśnie umową Partners Group – jedna z największych firm inwestycyjnych na świecie – zakupiła  11 wysokiej klasy nieruchomości biurowych (w tym dwie w budowie) zlokalizowanych w Krakowie i Wrocławiu. Powierzchnia najmu gotowych obiektów to ok. 100 tys. m kw., budowanych zaś ok. 25 tys. m kw. W zdecydowanej większości portfel składa się z nieruchomości przynoszących stały dochód lub będących na zaawansowanym etapie budowy i komercjalizacji. Zakupionymi aktywami zarządzać będzie spółka z Grupy REINO Capital – REINO Partners

– Pozyskanie tak prestiżowego partnera jak PG oraz tak znaczne zwiększenie wartości aktywów pod zarządzaniem to z pewnością olbrzymi sukces całego naszego zespołu, szczególnie w tak trudnych biznesowo czasach jak obecnie. Świadczy to o tym, że zagraniczni inwestorzy wysoko oceniają nasze kompetencje i doceniają wieloletnie doświadczenie oraz doskonałą znajomość lokalnego rynku – podkreśla Radosław Świątkowski, prezes REINO Capital SA.

Głównym doradcą transakcyjnym kupujących w procesie przejmowania aktywów Grupy BUMA była kancelaria Greenberg Traurig. Doradztwo finansowo-podatkowe powierzono firmie Deloitte, natomiast techniczne – Gleeds. Ponadto, doradcą prawnym Partners Group, w zakresie obejmującym również umowę asset management z REINO Partners, był Goodwin Procter (UK) LLP. Agentem emisji (placement agent) była londyńska firma South 40 Capital. Sprzedającym doradzali Clifford Chance oraz Ipopema i EY.